Oyun Ablası işi Bulmanın Sırları

Çukurova Danışmanlık Oyun Ablası Hizmeti Aileniz size sorumluluk almayı öğrettikten sonra işe girdiniz mi? Cevap oyun ablası nasıl olabilirim.

Oyun ablalığı harika bir iştir özellikle gençler için. Çocuklarla oynayıp onlara göz kulak olarak hızlı bir şekilde para kazanabilirsiniz. Daha önce mutlaka küçük kardeşinize ya da kuzeninize oyun ablalığı yapmışsınızdır. Neden aynı şeyi yaparak para kazanmayasınız?

Bazen ciddi olmak zorunda olsanız da oyun ablası olmak eğlencelidir. Bu gerçek bir iştir ve aileler çocuklarıyla sizlere güvenir.

1. Programınızı Kontrol Edin

Oyun ablası olmayı düşünmeden önce, programınızı gözden geçirin. Oyun ablasıolmaya uygun mu? Haftanın yedi günü sabahtan akşama kadar meşgulseniz, aileler için uygun bir oyun ablası olamazsınız. oyun ablası olmak için gereken boş vaktiniz varsa, ne zamanlar olduğuna karar verin böylece sizinle çalışmak isteyen ailelere net ve belirli bir program sunabilirsiniz.

2. Çocuk Bakımı ve Güvenliğini Öğrenin
Oyun ablası olmak sürecini öğrenmenize yardım olacak dersleri alma vakti geldi. Uzmanlar oyun ablası olmaya aday kişilere oyun ablalığı hakkında ders, sertifika ve ilk yardım bilgisi almalarını öneriyor. Kesinlikle hepsi kısa süreli ve ucuz kurslar, mutlaka değecek!

Çevrenizde bu hizmetleri veren hastane, iletişim merkezleri gibi birçok kuruluş vardır.

Ders almanın diğer avantajları ne mi? Oyun ablası olarak çok daha fazla para kazanabilirsiniz. Ailelerin %80’i çocuk bakımı ve ilk yardım dersi almış, sertifikalı kişilere çok daha fazla ödeme yapar.

3. Güvenlik Denetimi

Çünkü çocuklarla ilgilenirken güvenlik çok önemlidir, iki adımda her şey olabilir!

Çocuk oyun ablası olmayı düşünmeden önce aşağıdaki gibi acil durumlarda neler yapacağınızı bildiğinizden emin olun:

  • Çocuk boğuluyor
  • Çocuğa cam battı ya da bir yeri kesildi
  • Çocuk bisikletinden düştü ve kafasını çarptı
  • Kapıda kaldınız
  • Yangın çıktı
  • Hırsız girdi
  • Çocuk kustu

4. Yavaşça Başlayın

Tanımadığınız kişilerin çocuklarına bakmaya direk dalış yapmak zorunda değilsiniz. Özgeçmiş hazırlamak ve gerçek çocuklar üzerinde pratik yapmak için aile üyelerinize ya da komşularınıza çocuklarına bakmayı teklif edin. Eğer oyun ablası olmak için acemiyseniz, ilk başlarda yetişkin gözetimi altında olmak zorunda kalabilirsiniz ama mutlaka para kazanan gerçek bir oyun ablası olmaya geçiş yapacaksınız.

5. Maaşınızı Belirleyin

En önemli şeylerden biri de: para. Oyun ablasıişinden ne kadar kazanmalısınız?

Bazı aileler oldukça düşük miktarlar vermek isteyecekler, oyun ablaları 20 yaşının altında olduğunda genellikle böyle yaparlar. Sakın aldanmayın. Eğer sorumluluk sahibi, deneyimli ve eğitimli iseniz güvendesiniz, daha fazlasını isteyebilirsiniz.

Ayrıca maaşınız kaç çocuğa birden baktığınız, kaç yaşında olduklarına, boş vakitlerinizde mi yoksa geceleri de mi bakacağınıza göre değişir.
Aklınızı kullanın ve aileyle ya da güvenilir bir yetişkinle sağlam bir fiyatta anlaşın. Ailelerle tartışmak zorunda kalabilirsiniz fakat bu aklınızdakileri dile getirmenize yardımcı olur.

6. Duymayan Kalmasın

Evet, artık başlamaya hazırsınız, tam olarak ihtiyacınız olan bakacak çocuk bulmak. Arkadaşlarınız, aileniz ve komşularınızın oyun ablası olmak istediğinizi bilmelerine izin verin. Marketler, kütüphaneler ve çocuk doktorlarının ofisleri gibi ailelerin sıklıkla uğradıkları yerlerdeki duyuru panolarına bir ilan bırakın. Eğer halihazırda yoksa Teyzesizsiniz.com’da kendinize güzel bir oyun ablası profili oluşturun ve siteyi iş bulana kadar aktif bir şekilde takip edin.

Anne babanızın arkadaşları, halanız, komşularınız, öğretmenleriniz, futbol koçunuz gibi tanıdığınız ve güvendiğiniz tüm yetişkinlere oyun ablası işi aradığınızı söyleyin.

7. Güvenli Mülakat

Bir iş bulduğunuzda, aileler muhtemelen telefonla ya da birebir sizinle görüşmek isteyeceklerdir. Tanımadığınız biriyle konuşmadan önce, ailenizin tüm detayları bildiğinden ve kiminle görüştüğünüzü bildiğinizden emin olun. Garip gelen birşeyler olursa, hemen ailenizle konuşun. Sizin de güvende kalmaya ihtiyacınız var!

Bir aileyle görüştüğünüzde, görüşmedeyken ailenize programı, nereye gittiğinizi, görüştüğünüz ailenin isimlerini ve adreslerini söyleyin. Ya öncesinde sizi görüşme yerine götürmelerini ya da görüşme biter bitmez gelip sizi almalarını ailenizden rica edin.

8. Faaliyetleri Planlayın

Oyun ablası olarak bir işe başlarken yapacaklarınız henüz bitmedi. Onları eğlendirmek için çocuklarla yapacağınız aktiviteleri düşünün.

Aileye çocuklarının ne tür aktivitelerden hoşlandığını sorun, böylece hazırlık yapabilirsiniz. Yaşlarına ve gelişimsel bakımdan uygun aktiviteler düşünmeye çalışın.

Ardından faaliyetleri ailelerle paylaşın. İşe gelirken çocuklarla yapacağınız aktiviteleri ya da onlarla paylaşacağınız kitapları yanınızda getirin. Aileye bunların düşündüğünüz gibi çocuklar için eğlenceli olup olmayacağını sorun.

9. Hızlı Olun

Vaktinde gelerek ne kadar profesyonel olduğunuzu gösterin. Bu ailenin programına saygı duyduğunuzu gösterir ve güven kazanırsınız. Eğer futbol antrenmanı birkaç dakika geç başladıysa, aile arayıp onlara haber verdiğinizden emin olun.

Fakat son dakikada aramayın. Aileler arasında herşey çok çabuk yayılır ve oyun ablasıkariyerinize veda etmek zorunda kalabilirsiniz.

10. Telefonunuzu Uzağa Bırakın

Genç çocuklar çok çabuk ölümcül ya da tehlikeli durumlara düşebilirler, bu yüzden oyun ablası iş başındayken Facebook’ta dolaşmak, mesajlaşmak, internet, mail, twitter kontrol etmek gibi sosyal medyaya gömülü olmamalı, kişisel telefon görüşmeleri ve arkadaş ziyaretleri yapılmamalıdır.

Bununla birlikte, arkadaşlarınıza daha sonra çalıştığınız için mesajlarına cevap veremediğinizi ve onlarla konuşamadığınızı anlattığınızda etkileneceklerdir.

Çocuklar yattığında ve ev sessizken az da olsa özgürsünüz. Fakat aileyle evden ayrılmadan önce televizyon, telefon, bilgisayar ve bunu gibi şeyleri kullanıp kullanamayacağınızı sorduğunuzdan emin olun. Gürültülere hazırlıklı olun, dikkatinizi dağıtmayın ve sessiz olun, çocukları uyandırmak istemezsiniz!

11. Temizleyin

Uzmanların ortak fikri olan bir şey vardır o da: aileleri etkilemek istiyorsanız, dönmeden önce evi toparlayın. Ne kadar sorumluluk sahibi olduğunuzu onlara göstermiş olacaksınız. Lego ya da savaş oyunları oynarken ev dağılırsa, çocukları yatırmadan önce tüm oyuncakları topladığınızdan emin olun.

12. Biraz Daha Çabalayın

Ailenin sizi tekrar arayacağından ne kadar eminsiniz? Hazırlıklı olun. Çocuklarla nasıl vakit geçirdiğinizi ve bilmek istedikleri ya da bilmeleri gereken her şeyi anlatın.
Çoğu aile kurallarına uyulduğunu ve olumlu davranışlar içinde olunduğunu onlara vaktinde gösterdiğinizde mutlu olurlar. Çocukların size söylediği şeyleri tekrar ederek sevdiklerini düşündüğünüz aktiviteleri göstererek, işinize ne kadar bağlı olduğunuzu aileye gösterebilirsiniz. Bunlar kalpten gelen çabalardır, zoraki değildir.

13. Mükemmel Olmaya Çalışmayın

Ne kadar hazırlıklı olduğunuzu önemi olmadığını bilin, oyun ablası olmak kolay değildir. Ellerinizde küçük hayatlar barındırıyorsunuz ve aileyi memnun etmek zorundasınız. Geçmişteki oyun ablasıdeneyimlerinizi iyice bir düşünün.

Genç bir oyun ablasının ağzından: Asla %100 mükemmel bir oyun ablası olamayacağımı çabuk öğrendim. Her zaman brokoli pişiremez, öfkeme anında hakim olamazdım. Yine de tüm bu ufak aksiliklere rağmen kendime güvenmeyi ve tam olarak mükemmel olmasa da nasıl harika bir oyun ablası olacağımı öğrendim. Çocuklarla baş ederken kendine güvenmek oldukça işe yarar.Bir yanıt yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA