İyi Bir Çocuk Bakıcısı Nasıl Bulunur?

Çukurova Danışmanlık Çocuk Bakıcılık Hizmetleri Yeni bir çocuk bakıcısına mı ihtiyacınız var? İşte çocuğunuz için en iyi çocuk bakıcısınınasıl bulacağınızla ilgili en iyi önerilerimiz.
Bir çocuk bakıcısından isteyebileceğimiz her şeyi istediğimiz uzun bir liste çıkardığımız için hepimiz suçluyuz. İş tanımını yapmış olduğumuz halde pek de uygun olmayan adayları seçiyoruz. Öyleyse, iyi bir çocuk bakıcısını nasıl bulabilirsiniz?

Aranan Özellik ve Niteliklerin Listesi

Yapmanız gereken ilk şey, bir çocuk bakıcısında aradığınız nitelikleri yazmaktır.
Daha önce özel bir çocuk bakıcılığı deneyimi var mı yoksa tüm deneyimi kreşlerde yaptığı öğretmenlikten mi geliyor?
Kendi çocuklarını da yetiştirmesi gerekiyor mu?
Belli bir yaş grubuyla deneyimi var mı?
İlk yardım sertifikası var mı?
Belirli bir seviyede eğitimi olması gerekiyor mu?
Kişisel özellikler: Dağınık mı? Düzenli mi? Enerjik mi yoksa içe dönük mü? Benzer kültürel altyapıda olması gerekiyor mu?
Yemek yapmak, araba sürmek, spor ya da dil gibi özel yetenekleri var mı?

Aklınıza gelen her şeyi yazın, arabanın olması gibi tüm özel şeyleri bile. Listeyi hazırladığınızda, özellikle olması gereken ve diğerlerinin rahat hissedebileceği şeyleri daire içine alın. Mutlaka olması gerekenler araştırmanızı sınırlandırıp nitelikli adayların başvurmasını sağlayacaktır.

İş Tanımını Yazın

Size ailenize uygun olan çocuk bakıcısınıbulma şansını verecek olan iş tanımını yazmak için zaman ayırın.

İşte eklemeniz gerekenler:

Bir Özetle Başlayın: Bir çocuk bakıcısındanbeklediklerinizi ana hatlarıyla bir iki cümle şeklinde yazın.

Çukurova Danışmanlık Çocuk Bakımı Hizmeti Sorumlulukları: Çocuk bakıcısının yapması gereken, yedirmek, yıkamak, okul aktivitelerine götürmek, ev ödevleri, oyun saatleri ayarlamak vs. gibi görevlerin listesini çıkarın. Ayrıca, işte önemli olan günün özetini sözlü olarak anlatması gerekiyorsa, her hafta bitiminde haftanın değerlendirmesinin yapılıp yapılmayacağını ya da küçük bir günlük tutmasını isteyebilirsiniz, bunun gibi diğer beklentilerinizi de not edin. Bir sonraki adıma geçmek ister misiniz? Sıradan bir günün sizce nasıl olması gerektiğini ekleyin.

Küçük Temizlik Sorumlulukları: çamaşırları yıkamak, evi temizlemek gibi çocuk bakıcısınınyapması gereken başka görevler varsa bunları açıklayın. İş boyunca bu görevlerin yerine getirilmiş olması gerektiği gibi günlük düzeni aksatmayacak görevler olmalı.

Ev Kuralları: Sıkça gözden kaçırılan ev kurallarının iş tanımında yer alması. Bu, çocuk bakıcısının ailenin bağlı olduğu davranış tarzlarını anlamasına yardımcı olur. Özellikle çocuk bakıcısının uyması gereken kuralların da ekli olması gerek. Çocuk bakıcısının eve ziyaretçi getirmesinden rahatsız olduğunuzu açıkça belirtmeniz, şimdiden sınırların olduğunu anlamasını sağlayacaktır.

Çocuk bakıcısı hizmeti yatılı olacaksa, kuralların tamamen değiştirilmesi gerek. Örneğin, yatılı misafir getirmesine müsaade var mı? Evin etrafında kesinlikle yasak olan bölgeler var mı yoksa çocuk bakışıcı her şeyi kullanmakta özgür mü?

Bilgi, Yetenek ve Gerekenler: Eğitiminin ilk yıllarında olan bir çocuk bakıcısı istiyor musunuz? Cankurtaran eğitimi almış olmalı mı? Temiz bir ehliyet? Tüm bunları iş tanımına eklemeyi unutmayın. Tüm adaylar için geçerli olan yaş sınırı gibi nitelikleri de ekleyin.

Nasıl Arayacaksınız?

Özel ihtiyaçlarınızı belirttiğiniz ve tam olarak ne aradığınızı anlattığınız bir çocuk bakıcısısitesini kullanmak en iyi yoldur. Fakat uygun seçenekli aileleri araştırmak da faydalıdır.

Böyle bir siteye giriş yaptığınızda, sayfanın sağ üst kısmında ara düğmesi göreceksiniz. Bu menüden aradığınız çocuk bakıcısı özelliklerini ve posta kodunuzu girerek bölgenizdeki çocuk bakıcılarını bulabilirsiniz.

Aradığınız çocuk bakıcısının özelliklerini girerek arama yapmak harika bir fırsattır.

Adaylara Yanıt Verme

Diğer tüm iş başvuru süreçlerindeki gibi, özgeçmişlerini istemek ve yüz yüze görüşmek için zaman ayırın. Pozisyona uygun olmayan adayları da takip etmeyi bırakmayın. Kibarlık için cevap vermek önemlidir, iş durumlarını bilmek onların da hakkı, habersiz bırakılmamaları gerekir.Bir cevap yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA