İkiz bebek bakımında dikkat edilmesi gereken noktalar

Çukurova Danışmanlık Bebek Bakıcılarının Dikkatine

ikiz bebek bakımı ; Bir yeni doğana bakmak yeteri kadar bunaltıcıyken, ya iki taneye bakmak? İkiz bebek bakımının zorluklarıyla nasıl başa çıkacağınızı öğrenmek için önerilerimizi takip edin.

Bir yeni doğana bakmak yeteri kadar bunaltıcıyken, ikinci bir bebeğin eklenmesi düpedüz imkansız gibi görünebilir. Fakat biraz sabır ve denenmiş ipuçlarıyla, başarı hikayenize ikiz bebek bakımını ekleyebileceksiniz.
İşte ikiz bebek bakımında yapılması ve yapılmaması gerekenler.

Çukurova Danışmanlık Bebek Bakıcılarının Yapması Gerekenler

1. Programlarınızı Eşleştirin

Aynı uyku ve beslenme programında ikizlere bakmak esastır. Aksi halde, kendinizi sürekli bebekleri yedirirken bulursunuz: ikiz bebek bakımı A uykuya geçerken ikiz bebek B kadar yemeye hazırdır. Tek yapmanız gereken bir an önce kendinizi yıpratmaya son vermek.
Eş zamanlı program için en iyi yol, bir bebek yemek için uyandığında, diğerini de uyandırmaktır. Uyuyan bebeğin asla uyandırılmaması gerektiği kuralının çiğnendiği tek durum budur. Bakıcının işini daha da kolaylaştıracak beslenme yastığı ya da her ikisi için de biberon edinin.

2. Diğer İkiz Anneleriyle İletişime Geçin

Aynı ikiz bebek zorluklarını deneyimlemiş diğer annelerle düzenli olarak konuşmak oldukça yardımcı olabilir. Tavsiyeler alıp verin ve hayatınızı biraz daha kolaylaştıracak ufak ipuçlarını paylaşın.

3. Cinsiyet Ayrımı Gözetmeyen Kıyafetler Seçin

Küçük prensesinizi tatlı pembeler içinde giydirmeye hevesli olsanız bile, ikizlerinizi kız-erkek şeklinde giydirmek ilk aylarda daha kolay olacaktır. Bu hem enerjinizi hem paranızı koruyacaktır.

4. Bebek Gereçlerini İnternetten Alın

İkizler bezler, ıslak mendiller ve diğer günlük malzemelerle yaşarlar, iki misli hızla bir ikiz bebek bakımı sahibi olmak, inanabilir miydiniz? Bu nedenle yığınla internet alışverişi yaptığınızı düşünün. Bez kaynağınız azaldığında panik yapmayın, alışverişinizdeki büyük kutulara nakliye ücreti yok, araba boşaltma zorunluluğu yok.

5. Rahatlayın

Her gün zaman ayırın ve bu sıkı çalışmanın sizi hiçbir yere göndermemesine müsaade etmeyin. İkizlerin bakımı hakkında çok fazla strese kapılmamaya ve her günün tadını çıkarmaya çalışın.

Yapılmaması Gerekenler

1. Büyük İkiz Bebeklerinizi Ayırın

İkizleriniz gece uyuduklarında, onları ayrı odalara koymak doğru gelebilir, böylece birbirlerini uyandırmazlar. Fakat bu onlara sadece uykuda kalmak için sessizliğe güvenmelerini öğretecektir. Bebeklerin birbirlerinin ağlamalarına alışmaları için aynı odada uyumalarına müsaade edin. Her şekilde uyumayı öğrensinler.

2. Her Şeyi Paylaşın

Bebeklerinizin neyi sevip neyi sevmediklerini hiçbir zaman bilemezsiniz, bu yüzden her şeyden ikişer tane alırsanız paranızı çarçur etmiş olursunuz. Örneğin, bir tane oyuncak alarak başlayın, eğer gerekirse sonradan bir tane daha alırsınız. Çoğunlukla her şeyden birer tane almaya başladığınızı göreceksiniz. Tabi ki, iki tane bebek koltuğu, taşıyıcı ve diğer temel şeyler gerekecek.

3. Oyuncaklarla Giydirin

Oyuncakların üzerinde giydirmeyi tercih edin, iki tane bebeğiniz varsa her saniye sizin için önemli!

4. Yalnız Kalmak

İkiz bebeklere bakmak çok işi de beraberinde getirir. Doyuracak iki boğaz, bezleri değiştirmek için iki koltuk ve yatıştırılacak iki farklı ağlayan var. Bu yüzden arkadaşlarınızdan, ailenizden ya da bebeklere bakması için bir ikiz bebek bakımı ve işleri idare etmesi için bir temizlikçiden yardım almaktan korkmayın.

Sizinde size göre tecrübeleriniz yaşanmışlıklarınız muhakkak vardır lütfen konunun altında yorum olarak bizlere bildiriniz saygılar.Bir cevap yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA