Hasta Bakıcı Arıyorum

Çukurova danışmanlık hasta bakıcı hizmeti

Hasta bakıcı, Çocuk, bebek, yaşlı, hasta ve yatalak bakıcılık hizmeti sunmaktadır.

Hasta bakıcı hizmetini yapan kalifiye elemanlarımız var olup sizlerle yüz yüze görüşürüp size en uygun deneyimli bakıcı elemanımızı ayarlıyoruz.

Hastalar kendi ve aile yakınlarının isteği doğrultusunda ister evde bakıcı desteği alabilirler isterse de kurumda bu hizmetten yararlanabilirler. Her iki olasılıkta da Yaşlı Hasta Bakıcı personelin tüm hastalara aynı oranda değişmez hizmeti şu şekilde sıralanabilir;

  • Hasta odası her düzenli olarak temizlenir ve havalandırılarak sıcaklığı aynı oranda sabitlemeye çalışılır.
  • Hayati fonksiyonlarını etkileyen tansiyon, ateş, nabız ve solunumları kontrol edilir ve belirli aralıkta sürekli ölçüm yapılır.
  • Kişisel bakımlarında, tuvalet, giyinme, ağız temizliği, saç ve vücut temizliği, burun, kulak bakımı beslenme gibi konuların tümünde hastaya destek verilir. Hasta ayağa kalkabilir durumda ise bunları kendi başına yapması sağlanır ama hasta yatağa bağımlı durumdaysa, Hasta Bakıcı tarafından tüm kişisel bakımı özenle yapılmaktadır. Özellikle bilinci kapalı hastalarda göz bakımına önem verilmektedir. Gözler aralanabilir ve gözde enfeksiyon riski doğabilir. Bu nedenle hasta bakıcı aksatmadan gözleri siler ve kurulayarak hastanın göz hijyeninin oluşmasını sağlar.
  • Hastalara kaybettikleri hareket kabiliyeti ve kas gücünü geri kazandırabilmek adına hekim tarafından belirlenen egzersizler, her gün düzenli olarak yaptırılır. Yürüyebilen hastalara gün içinde kısa yürüyüşler yaptırılarak yaşamsal fonksiyonlarının artması sağlanır.
  • Yatan hastalar hemşireler tarafından kontrol edilerek, gerektiğinde sonda ve katater değişimi yapılır.
  • Kurum içinde hekim her hastasıyla yakından ilgilenir ve sürekli kontrol altında tuttuğu genel sağlığında değişmesi gerekenleri hemşire ve hasta bakıcılarına aktararak, hastanın durumunun iyiye gitmesi hedeflenir.Hasta bakmak her insanın üstlenebileceği bir görev değildir. Ayrıca bir özveri, sabır ve anlayış gerektirir. Hastalarla birlikte oldukça zorlu bir yok kat eden Hasta Bakıcıları, her daim güler yüzlü ve hastalarla iyi bir iletişim içine girme zorunluluğu vardır. Ancak bu sayede hastalar kendilerini güvende ve iyi hissederek iyileşme süresinde olumlu sonuçlar alınabilir. Bir hasta bakıcıya bilinci açık hastanın her şikayetini aktarıyor olabilmesi, bu bakıcının işini hakkıyla yaptığı anlamına gelmektedir.

Daha detaylı bilgi için lütfen telefon numaralarımızdan bizimle iletişime geçiniz güzel günler dileriz.Bir cevap yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA