Felçli Yatalak Hasta Bakıcı Hizmeti

Felçli Yatalak Hasta Bakıcı Hizmeti

Çukurova Danışmanlık Felçli yatalak hasta bakıcı ve Yatan Hastanıza bakıcı mı arıyorsunuz gerek yok biz buradayız her zaman bizler sizlere yardım etmek için burada bulunuyoruz evet Hastanede mi Evde mi ? bakıcımı arıyorsunuz hemen bizlere ulaşa bilirsiniz. Öyle anlar vardır ki çok zorda kalan bilirsiniz. Çukurova Danışmanlık Yaşlı Hasta Bakıcı arayanlar her zaman bizlerle emin ellerdeler unutmayın ki bu tip yatan kişilere bakım çok dikkat etmek gerek  bizde bu konuyu kendimizce sorunları halletmek için elimizden gelen vede gereken ne varsa yapmak için çaba gösteriyoruz bu tip bakım süreçleri kolay bir durum değildir buna ziyaden durumlarda ilk önce  hizmet verecek kişinin bilinçli olması bu tip vakalarda daha önce karşılaşması gibi nerede nasıl davranması gerektiğini bilmek gibi durumlarda müdahalede bulunması  Hasta Bakıcı görevleri ve bilgileri çok önem hayati müdahale durumları içeriyor bilgi tecrübe deneyim özveri bu İşlere Bakıcı hemşire gereklidir herkes bu işin beceremez Hasta Bakıcı Arayanlar sizler dikkat etmeniz gereken konulardan öncelik kişinin güler yüzlü olması teslim edeceğiniz büyükleriniz buna benzer bir çok farklı bakım sureci gibi söylediğimiz ve anladığımız şekilde dikkat etmek gerekir işte bu sorunların başında öncelik şunlardır sertifikasız referansı olmayan hasta bakıcısı bölümü bitirmemiş kişi ve kişiler tarafından hizmet için hazırı derse bu çok tehlikelidir bu konuya dikkatinizi vermeniz gereklidir işte tam burada bizler devreye giriyor sizler yerine bu tip araştırmaları bizler üstleniyoruz gereken bilgileri bizler öğreniyoruz ve sizlerin aramış olduğunuz Hasta ve yaşlı yatalak felçli bakıcı süreçlerinde ailelerin mutlu olmanızı firma olarak temenni ediyoruz her zaman bu kadar derin titiz gerektiğinde şüpheci yaklaşım da bulunarak refakatçı veya Hasta Bakıcı kişileri iyi analiz ederek işin gerçek olması hayalın belge diploma bakıcı sertifikasını araştırılmasına kadar uzanan bir yoldur bizim yaptığımız görev onları sizler için takip etmek sizleri bilgilendirmek gibi misyona sahip Çukurova Danışmanlık Hizmeti olarak daha fazla bilgi almak için bizlere ulaşa bilirsiniz.

Çukurova Danışmanlık güzel günler diler. Felçli yatalak hasta bakıcı hizmeti hakkında detaylı bilgi edinmek için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşınız.

FELÇLİ YATALAK HASTA BAKIMI

Evde hasta bakımı bilgi, beceri ve en önemlisi sabır gerektiren bir iştir. İştir diyoruz çünkü hasta bakımı başlı başına bilinçli yapılması gereken hatta profesyonel hasta bakıcılar tarafından yapılması gereken bir iştir.
Yatalak hasta bakımı normal hasta bakımlarına göre daha çok bilgi ve beceri gerektirir. Normal bir hastanın ilaçları verilir, diyet listesi uygulanır hastalığına göre gerekenler bellidir. Fakat yatalak, felçli hastalara bakmak çok daha özveri gerektirir. Özelikle bakacağınız hastanızın farklı hastalıkları da var ise örneğin diyabet hastalığı, tansiyon hastalığı, alzheimar gibi çok daha dikkatli olmak gerekir.YATALAK HASTA BAKIMI NASIL YAPILIR HASTA BAKICISININ GÖREVLERİ NELERDİR ?
-Yatalak hasta bakımında önemli şeylerden biri yatak seçimidir. Hastanelerde kullanılan hareket eden yataklar hastayı rahat hareket ettirebilmek için çok önemlidir. Ve üzerlerinde kullanılan havalı yataklar yatak yaraları oluşmaması için yardımcı olmaktadır. Devamlı hava pompalayarak vücudun hareket etmesini sağlar, eğer havalı yatak olmaz ise zemine sürekli beden baskı yapar ve yaralar daha çabuk oluşur.
-Yatalak hastaya 2 saatte bir pozisyon verilmelidir. Eğer hareket ettirilmez ise birde özellikle hastanın diabet gibi bir hastalığı da varsa yaraları çok geç iyileşebilir. Her zaman yaraları dışarıdan göremeyiz nasıl olsa yara yok diye hastayı kendi haline bırakmamalıyız.
-Hasta bakıcının hastaya dokunurken el hijyenine dikkat etmesi gerekmektedir. Dışarıdan aldığınız bir enfeksiyonu o hastaya taşıyabilir yada hastadan aldığınız bir enfeksiyonu aileden birine geçirebilirsiniz.
-Yatalak hastanın beslenmesi de çok önemlidir. Yaralarının iyileşmesi enfeksiyon kapmaması için dengeli beslenmesi gerekmektedir. Hasta bakıcısı hastayı beslerken mutlaka yatağını oturur pozisyona getirmelidir ki yiyecek hastayı tıkamasın akçiğerine kaçmasın boğulmalara sebep olmasın.
-Yatan hastalar da egzersiz çok önemlidir. Kaslarda erime, dolaşım bozukluğu ve ödem oluşur. Bunları engellemek için mutlaka bilinçli bir hasta bakıcısı tarafından egzersiz yaptırılmalıdır. Özelikle eklem yerlerinden hareket ettirebilir hatta hastayı hareketlere yardımcı olması için azimlendirilebilir.
-Yatak yaralarının oluşmasındaki en büyük faktörlerden biride bazen hiç dikkat etmediğimiz çarşaflardır. Çarşafların kırışık buruşuk olması, ıslak nemli olması yatak yaralarının oluşmasına zemin hazırlamaktadır.
-Hastanın el, göz, ağız ve kişisel temizliğine dikkat edilmeli ve bu sadece tek bir kişi tarafından yapılmalıdır. Eğer hastaya bakan sürekli bir hasta bakıcısı var ise onun yaptığı işe başkaları dahil olmamalıdır. Hiç bir tepki vermese dahi hastanız düşünebiliyor ve duyguları hala yaşıyordur bedenine sürekli farklı temaslar olması onu da rahatsız edebilecektir.
-Hasta bakımı yapan kişinin mutlaka sabırlı ve güler yüzlü olması gerekir. Yatan hastanın morali bozuk olabilir hayata küsmüş olabilir, onu sürekli morali yüksek tutmak sürekli sohbet etmek ağrısı olduğunda yada sinirli olduğunda sabırla yaklaşmak çok önemlidir. Hasta kendini önemsiz, beceriksiz, işlevsiz hissedecektir ve bu durumlar da hasta bakıcısının tavrı ve verdiği tepkiler çok önemlidir. Hastaya kızmak, sert tepkiler vermek onun moralini bozup daha kötü durumlara düşmesine sebep olabilir.
Bu sebeple hasta bakımı ciddi bir iştir ve kesinlikle bu konuda uzman bilinçli kişilerden destek alınmalıdır.
ÇUKUROVA DANIŞMANLIK SAĞLIKLI GÜNLER DİLER.1 Yorum

  • Sümeyye Erdoğan

    Yatalak hastamız için hasta bakıcısı ararken şirketinizi buldum ilk başlarda tereddütlerimiz oldu fakat sizleri ve ekibinizle tanıştıktan sonra çok mutlu oldum hastalarınıza sanki sizin hastanız gibi sahipleniyor ve kontrollerinizi sürekli yapıyorsunuz Teşekkür ederim mutlu yıllar dilerim

Bir yanıt yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA