Adana Yatılı Hasta Bakıcı

evde-yatili-hasta-bakimi-adanaDeneyimli adana yatılı hasta bakıcı, Çukurova Danışmanlık olarak sizlere ihtiyaç duyduğunuz özelliklerde deneyimli ve referans verecek bakıcılarımızı göndermekteyiz. Size önereceğimiz hasta bakıcılar, Türk Bakıcı, Çalışma izni olan yabancı bakıcılardan oluşmaktadır. Görüşme esnasında sizlere üç tane yatılı hasta bakıcı adayı getirmekteyiz. Sizler bu adaylarımızla ayrı ayrı görüşerek beğendiğiniz aday ile çalışma imkanınız vardır. Adana Yatılı hasta bakıcılarımızdan beğendiğiniz aday aynı gün yada sizin istediğiniz zaman işe başlayacak durumda olmaktadır.

Çalışma şeklimiz; Adana yatılı hasta bakıcılarımızdan memnun kalmadığınız zaman sizlere ücretsiz değiştirme imkanı sunmaktayız. Sözleşme süremiz 3 yıldır. Dilediğiniz zaman eleman değiştirme yada, elemanın kendi isteği ile çıkma durumlarından sizlere bir eleman getirene kadar daha önceki elemanımız sizinle çalışmakta, yeni eleman geldiği zaman işi bırakmaktadır.

Adana Yatılı hasta Bakıcı Hizmeti

Özellikle Yatağa Bağlı Hasta Bakımı konusunda bilinci açık hastalara son derece dikkatli davranılması gereklidir. Çünkü bir başkasına muhtaç olmaları ve hiçbir şekilde kişisel ihtiyaçlarını karşılayamamaları doğal olarak kendilerinde bir mahcubiyet oluşturur ve psikolojileri her an çökmeye hazır durumdadır. Bu nedenle bakım esnasında hastayı daha da fazla mahcup etmemek adına hastanın mahrem yerleri kapalı tutulur ve temizlik sırasında sadece hasta bakıcının bulunmasına özen gösterilmelidir. Aksi halde hasta bulunduğu durumdan oldukça fazla utanacaktır ve bu da hastanın psikolojik sorunlarının oluşmasına neden olacaktır. Yatalak hastalarda değişmez olarak yapılan uygulamalar şöyle sıralanabilir;

  • Gün başlangıcında hastanın öncelik olarak sonda ve katater kontrol edilir ve gerektiğinde değiştirilir.
  • Bilinci açık ve normal yolla beslenebilir hastaların beslenme ihtiyacı giderilir. Akabinde yatak çarşafları değişir ve odası havalandırılır.
  • Beslenme sonrasında ağız bakımı yapılır, eğer diş fırçalayabilir durumdaysa dişlerinin fırçalanması sağlanır.
  • Burun ve kulak bakımında, ıslatılmış bir pamuklu çubuk yardımıyla temizlik işlemi yapılır.
  • Bilinci kapalı hastalarda, göz enfeksiyonunu engellemek adına her gün özenle göz temizliği yapılır ve dudaklarda kuruluk varsa vazelin sürülerek nemlenmesi sağlanır.
  • Yatalak hastaların en büyük sorunlarından biri deri kurumasıdır. Kuruyan deri ciltte çatlama ve çeşitli boyutta yara oluşumuna neden olur. Bu durumu engellemek içinse, gün içinde hasta vücudu silinir ve uygun nemlendirici sürülerek derinin yumuşaması sağlanır.
  • Hastanın sürekli yatıyor olması, kas iskeletinin zayıflamasına sebep olur. Bundan dolayı hastalara düzenli olarak genel durumuna uygun egzersizler belirlenir ve yaptırılır.
  • Hastalar kuruma geldikten sonra ayağa kalkabilir duruma geldiğinde yavaşça hareketlerle önce oturup kaldırılır ve sonrasında birkaç adımla başlayan yürüme egzersizleri uygulanır.

Hastalarınızı evde veya kurumda baktırmak istediğinizde genel durumundan haberdar olmalı ve ilerleyen süreçte oluşabilecek olumlu ya da olumsuzlukları kabullenmeniz gereklidir. Konusunda uzman kişiler Adana Yatılı Hasta Bakıcı üstlenecekleri zaman, hastanın tedavi gördüğü hastaneye ait belgeleri tarafınızdan isteyecektir ve eğer kurumda bakıma uygun durumdaysa yatışını kabul edecektir. Bakıma uygun görülen hastaların, tarafımızdan özenle bakılacağına ve yanlarında sürekli güler yüzlü bakıcıların bulunacağına emin olabilirsiniz.Bir cevap yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA