Doğru Çocuk Bakıcısı Seçimi

Çukurova Danışmanlık Doğru  Çocuk Bakıcısı Seçimi

Bir çocuk bakıcısı ile görüşme vakti geldiğinde, adayları sınırlandırmak ve en doğru olanı bulabilmek ürkütücüdür. Temel nitelikleri belirledikten sonra, basit bir listeyle favorilerinizi sınırlandırabilirsiniz. Ek görevlerden niteliklere kadar tam bir liste oluşturmak biraz zordur fakat bakıcınız ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamalıdır.

1. Referansları Göz Önünde Bulundurun

Referansları ve arka plandan gereken kontrolleri yapmak çocuk bakıcısı tutma sürecinde olması gerekenlerdir fakat bakıcınız olarak en iyileri sınırlandırdığınızda, referans olarak listelediği ailelerle görüşmeyi göz ardı etmeyin. Geçmişte bakıcılık yaptığı ailelerin sizinle benzer yanları var mı? Çocuklar aynı yaşlarda mıydı? Bakıcınızın çocuklarınız için yapmasını istediğiniz benzer sorumluluk ve görevleri var mıydı? Diğer işlerde de olduğu gibi, arka plan anahtardır, bu yüzden eğer aday bakıcınızın aileniz için yapacağı benzer sorumlulukları daha önce deneyim kazanmışsa, her iki taraf için de kolay bir karar olacaktır.

2. Mülakat Soruları Hazırlayın

Aileniz ve sizin için en önemli olan soruların olabilecek en iyi yanıtlarını düşünün. Hepimizin standart mülakat soruları vardır fakat her ailenin kendine göre farklı ihtiyaçları vardır, sizinkiler ne? Okul faaliyetlerinden sonra çocuklarınızla dışarı çıkması zorunlu mudur? Araba kullanırken emniyet kemeri takması, dakiklik, yakınlık ve ehliyetle ilgili adaylarınızdan cevaplar alın.

Evde olmadığınız zamanlarda yemek yapacak birine ihtiyacınız var mı? Mutfakta rahat olmakla ilgili söyleyebileceğiniz en iyi şeyin ne olabileceğini düşünün. Bir bakıcıyla görüşme ne kadar iyi geçerse geçsin, sizinle konuşurken kalpten ve samimi konuşursa ve gözlerinin içi parlıyorsa diğerlerinden bir adım öne geçen biridir. Ünlü çikolatalı kurabiyeleri yaparken çocuklardan yardım alması ya da öğleden sonraları çocuklarla futbol oynamakla geçirmeyi ne kadar sevdiğiyle ilgili hikayelerini sevdiyseniz onun sizin için iyi bir bakıcı olduğunu bilirsiniz.

3. Çocuklarınızın Güçlü ve Mücadeleci Yanlarını Ölçün

Eğer çocuklarınızın daha fazla yüzme saatine ihtiyaçları olduğunu biliyorsanız, haftada birkaç gün cankurtaran bakıcınızın çocuklarla pratik yapmasını istemekten çekinmeyin. Bu yılda fen dersleri biraz problemli mi geçiyor? Bilimsel başarıya giden yolda çocuğunuzun bakımını yaparken onunla dersleriyle ilgili yaratıcı oyunlar oynayabilecek, fen derslerinden öğretmenlik yapabilecek bir çocuk bakıcı tutun. Akademik alt yapıya sahip adayı seçin, çocuğunuz, bakıcı ve sizin için en iyi seçenek bu olabilir.

4. Çocuk Testi Yapın

Çocuğunuzla etkileşimini takip edin. İyi bir bakıcı deneme süreci istediğinizde bunu geri çevirmeyecektir. Tarzını sevdiniz mi? Şakacılığı, öğretme yeteneği nasıl? Disiplin şekli size uygun mu? Çocuklarınızın adayla iletişi nasıl? Her şeyden önemlisi, bakıcınızla en çok vakti geçirecek olan çocuklarınızdır, bu yüzden son kararınızı verirken bakıcının çocuklarınızla olan etkileşimini ilk elden görmek oldukça yardımcı olabilir.

5. Duygularınıza Güvenin

Bir bakıcı olarak harika referanslar ve mülakat sorularınıza verdiği muhteşem yanıtlarla dikkat çekici bir adaydır fakat açıklayamadığınız bir terslik olabilir. Bu tam olarak şudur diyemeyeceğiniz bir şey olabilir ama açıklamak zorunda değilsiniz. İçgüdülerinize güvenin
Son olarak, iletişim listenizde geniş bir bakıcı numarasına sahip olmamanıza üzülmeyin. Sadece üç kişilik seçeneğiniz varsa, neden sizin için ara sıra bakıcılık yapmayı kabul edip etmeyeceklerini sormayasınız. Ne kadar güvenilir olursa olsun, sizinle ve ailenizle en azından birkaç kez zaman geçirmesi içinizin rahatlamasını sağlayacaktır. Bakıcıyla olan ilişkilerinizi korumak gerektiğinde o rahatlığı hissetmek paha biçilemez olabilir.Bir yanıt yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA