Çukurova Danışmanlık Yaşlı Ve Hasta Bakıcı Hizmetleri

Çukurova danışmanlık yaşlı ve hasta bakıcı hizmetleri

Doğru iş, doğru insan ilkesiyle; elemana ihtiyacı olan ailelerin, kuruluşların danışmanlığını yapmakta olup, sistemli çalışan, konusunda güvenilir lider bir kuruluşuz.

Bünyesinde çalışmak  isteyen arkadaşlar büromuza başvuruda bulunmalıdır. Türkiye de kalma süresi olan arkadaşlar hasta bakımı yaşlı bakımı çocuk bakımı bebek bakıcısı olmak isteyenler büromuza başvurmalıdırlar.

Dolayısıyla hastalarınıza günlük ve haftalık olmak üzere bakım çizelgesi planlanır ve ekstra bir durum oluşmadığı sürece bu bakımlar rutin şekilde özenle yapılır. Hasta bakımlarında merak edilen yapılan günlük bakımları genel olarak açıklamak gerekirse;

  • Hastalar kuruma geldiğinde yaş ve sağlık durumlarına göre ayrılır ve bu doğrultuda kuruma yerleştirilir. Bu sayede yürüyebilen ve büyük sağlık sıkıntısı olmayan yakın yaş aralığındaki hastalar, birbirleriyle sohbet edebilmekte ve kurum içinde geçirdikleri sürede güzel dostluklar edinebilmektedirler.
  • Her gün aksatılmadan hasta odaları  Hasta bakıcı hizmetleri tarafından, yatak nevresimleri değiştirilir, hastanın özel eşyalarının olduğu dolap düzenlenir, oda havalandırılır ve sıcaklık oranı sürekli kontrol edilerek aynı oranda kalması sağlanır.
  • Hastanın kalp, şeker, tansiyon gibi genel rahatsızlığı varsa ilaçlar hazırlanır ve içirilir.
  • Her hastanın günlük olarak belirli aralıkta tansiyonu, ateşi, nazı ölçülür ve solunum şekli izlenir.
  • Kendi başlarına tuvalet ihtiyacı, üst değiştirme, beslenme vücut bakımı banyo gibi kişisel ihtiyaçlarını karşılayabilen hastalara, hareket kabiliyeti yükselmesi adına sadece eşlik edilir ve gerektiği yerde yardımcı olunur. Ancak yatağa bağımlı hastalar ayrıca bir özen istediğinden hasta Bakıcı hizmetleri titizlikle tüm kişisel bakım ihtiyaçlarını giderir ve sonda, katater değişimini rutin şekilde yapar.
  • Hastalarla her gün bakıcılar sohbet ederler ve günlerinin nasıl geçtiğini konuşurlar varsa şikayet ya da isteklerini öğrenerek, sıkıntılarını giderirler. Bununla beraber ayaklanabilen hastalara yürüyüş yaptırılır ve hareket kabiliyetinin fazlalığı sağlanır. Ayrıca tüm hastalara düzenli olarak egzersiz yaptırılır. Yatağa bağlı hastalar için hekimin ön gördüğü şekilde masaj yapılır ve çok hafif şekilde egzersiz uygulanır.
  • Sürekli yatan hastalarda, deride kuruluk oluşması ve buna bağlı olarak yaralar görülmesi mümkündür. Bu durumu engellemek adına, hastanın sürekli vücudu silinir ve nemlendirici sürülür.

Kurum içinde Yaşlı Hasta  Bakıcı hizmetleri tarafından yapılan bazı uygulamalar bu şekilde gelişmektedir. Zaman içinde hastanın durumuna göre bu bakımlara ekstra uygulamalar eklenebilmektedir. Ev içi veya kurumda olmak kaydıyla, hastalarınız özenle ve her daim güler yüz eşliğinde bakılmaktadır.

Çukurova danışmanlık hasta bakıcı hizmetleri çok ciddi ve sabırla yürüyen bir iştir. Ekibimiz içinde çok kalifiye elemanlarımız mevcuttur. Yıllardır çalıştığımız personellerimizle sizlere kaliteli hizmet sunmaktan çok mutluyuz.Bir yanıt yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA