Çocuk Bakıcılığı Yaparken Nasıl Giyinmelisiniz

Zamanınızı çocuk bakarak ya da temizlik yaparak geçirdiğinizde, bir şeyler darmadağın olabilir. Oldukça dağınık! Çocuk bakıcılığı yaptığınızda, her gün üzerinize bir tişört ya da bluz giymek kolaydır. Fakat çocuk bakıcılığı işi ciddi bir iştir, bu yüzden hala yaptığınız işe uygun giyinebiliyorken, profesyonel gözükmeniz önemlidir.

Hepimiz başarı için giyinmenin ne kadar önemli olduğunu biliriz, değil mi? Kurumsal tarzdaki işler için etkili bir takım ya da bir teknoloji şirketi için çalışıyorsanız düğmeleri aşağıda kapüşonlu bir bluz giyebilirsiniz. Peki ya çocuk bakıcılığı işinde? Salaş görünmeden işinizin doğal dengesini nasıl yakalarsınız?

İşte evden çıkmadan önce kıyafetinizle ilgili kendinizi sorgulamanız gereken yedi soru.

1. Pratik Mi?

Bu ofiste çalışılmayan bir iş için giyinirken sorulması gereken en önemli sorudur. Çocuk, hayvan ya da yaşlı baksanız da muhtemelen sürekli hareket halinde olacaksınız ve bu sizin için en önemli şey olmalıdır. Kıyafetleriniz rahat, hava şartlarına uygun, giyinmesi ve yıkaması kolay olmalıdır. Görevlerinizi tam olarak yerine getirmenize imkan sağlamayan kıyafetler, başarınıza engel olacaktır.

2. Profesyonel Mi?

Profesyonel olmak sakin ve resmi olmak demek değildir. İçinde bulunduğunuz mesleğe uygun görünmeniz demektir. Salaş görünmekle pratikliği karıştırmayın. Temiz, üzerinize iyi oturan kıyafetleri giyinmek, kendinizi işverenlerinize yetenekli biri olarak sunmanızı sağlar.

3. Alçak Gönüllüğünüz Ne Kadar Önemli?

Bakıcılık işi temizlik yapmayı, eğilip kalkmayı kapsar, kıyafetlerinizin bedeninizi nasıl örteceği konusunda dikkatli olmalısınız. Evden çıkmadan önce, kıyafetlerinizin çok kısa ya da çok uzun olup olmadığından emin olun. Giyiminizi garantiye almanın amacı işvereninize saygılı olmaktır. Elbise ya da etek yerine pantolon ya da şort tercih etmek daha iyidir fakat yine de en uygun kararı verin.

4. Ayakkabılarınızı Dikkate Alır Mısınız?

Ayakkabı başarılı bir çocuk bakıcısı gardırobunun temelidir. Ayakkabılar sportif, giyip çıkarması kolay ve uzun süreli çalışmaya uygun olmalıdır.

5. Aksesuarlarınızı Kontrol Eder Misiniz?

Sarkan küpeler ya da diğer takılar bir bebek ya da evcil hayvan için çok cazip olabilir ve çekip koparmaya çalışabilirler. Yine de ihtiyacınız olan aksesuarları takmayı unutmayın. Uzmanlar herhangi bir açık hava faaliyeti için yanınızda şapka, güneş gözlüğü ya da güneş koruyucu başka ürünleri yanınıza bulundurmayı unutmamanızı öneriyor.

6. Koku Testini Geçer Misiniz?

Çoğu çocuk ve yetişkin nüfusu özellikle kokuya hassastır, bu yüzden hoş kokmayı unutmayın.

7. Hijyeni Dikkate Alır Mısınız?

Bakımlı olmak giysiden daha da önemlidir. Tırnaklarınızın temizliği, düzenli saç kesimi gibi detayları kontrol edin. Boş bir evde çalışırken ya da ev sahipleri evde yokken evcil hayvana bakıyorken temiz kalacağınızı düşünseniz bile, müşterilerinizin ansınız gelmeyeceğini nereden bilebilirsiniz ki.

Geleneksel olmayan bir ortamda ya da özgür ev esnek davranabildiğiniz bir yerde çalışıyor olabilirsiniz ama müşterilerinize yetkin ve yetenekli olduğunuzu göstermek için giyiminize önem vermelisiniz.

Kıyafetle ilgili bir şüpheniz olduğunda, arkadaşınıza, aileden birine ya da kendi işvereninize sorabilirsiniz. Gardırobunuz doğru kıyafetlerle dolu olduktan sonra, sabahları giyinmek daha kolaydır.Bir yanıt yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA