Bebek Bakıcısı Seçerken Dikkat ?

Çukurova danışmanlık bebek bakıcısı hizmeti pek çok anne ve baba hayatın getirdiği zorluklardan dolayı maalesef çalışmak zorunda oluyorlar ve çocuklarını bebek bakıcısı elemanlarına emanet edecek kişiyi bulmakta sorun yaşayabiliyorlar. Özellikle birden fazla çocuğu olanlar bu konuda çok daha çaresiz durumdalar ve hem güvenilir hem de kaliteli bir bebek bakıcısı bulmak oldukça zor denilebilir.

Bebek Bakıcısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bebeğiniz yani çocuğunuz herşeyiniz olduğu için onun hem sevgi dolu hem de iyi bir eğitmen olan bir bakıcı tarafından yetiştirilmesi çok önemli. Elbette bir bebek bakıcısı seçerken ilk olarak dikkat edilmesi gereken konu bakıcının güvenilirliği. Kendi anneniz veya eşinizin annesi çocuk bakımı gerçekleştirecek durumda değilse veya başka bir şehirde yaşıyorsa ilk yapmanız gereken yakın çevrenizden çocuk bakımı konusunda deneyimli ve istekli birisiyle birlikte çalışmak. Ancak bunu gerçekleştirmek oldukça zor olduğu için dışarıdan bir bakıcı arama isteğine sahip olacaksınız.

Dışarıdan bulduğunuz kişiler muhtemelen daha önce kendi çocuklarını büyüttüklerinden dolayı sizin çocuk yetiştirme tavsiye ve isteklerinize pek uymayacaklardır. Eğer eğitimsiz bir bakıcıya denk gelirseniz karşılaşabileceğiniz bu duruma düşmemek için çocuk gelişimi, öğretmenlik ya da bebek hemşireliği konusunda deneyimli bir bakıcı aramaya başlamanız çok daha profesyonel ve kaliteli bir bakım şansını çocuğunuza sunacaktır.

Eğitimli bir bebek bakıcısında aramanız gerekenler daha önceki referansları ve işlerini neden bıraktıklarına dair açıklamalardır. Referansları arayıp kontrol etmeli ve ailelerin memnuniyetlerini ölçmelisiniz. Aynı zamanda bebek bakıcınızın evin tüm işleri ile ilgilenmesini beklemek de uygunsuz olacaktır. Önemli olanın ev işlerinin yapılması değil bebeğinizin kaliteli bir ortamda sağlıklı bir şekilde büyümesi gerektiği olduğunu unutmamalısınız.

Özellikle her işi yapacağını söyleyen yabancı veya kaçak bakıcılardan uzak durmanızı, bir miktar ucuzluk ve ev işi için bebeğinizi tehlikeye atmamanızı öneriyoruz. Güvenlik için evinize ses kayıt veya kamera cihazı yerleştirmeyi düşünüyorsanız bunu gelen adaya bildirmeli ve özel hayata saygı ilkesinden şaşmamalısınız. Evdeki kamera sistemini kabullenen bakıcınız zaten verdiği hizmetin kalitesine güveniyor olacaktır ve bu nedenle herhangi bir çekincesi bulunmayacaktır.

Zira izleme teknikleri maalesef olaylar gerçekleştikten sonra cezalandırma sağladığı için kötü şeyler gerçekleşmeden önce bunu bir caydırıcı önlem olarak kullanmak bebeğinizin güvenliğini daha fazla sağlayacaktır.Bir yanıt yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA