Bebek bakıcısı iş tanımı yazmak için bir kaç öneri

Çukurova Danışmanlık bakıcılık hizmetleri Yeni birini tutmayı düşündüğünde tüm iş verenlerin yapması gereken ilk adım, uygun aday niteliklerini, görev taslağını ve pozisyonun sorumluluklarını listeledikleri bir iş tanımı yazmaktır. Çukurova Danışmanlık Ailenizin CEO’su olarak, ailenizin ihtiyaçlarına uygun bir bebek bakıcısı bulmak için aynı adımlar sizin için de geçerlidir. En nitelikli adayı bulmanıza yardımcı olması için tek bir gönderi yetmeyecektir, iş için doğru kişiyi bulduğunuzda bebek bakıcısının sorumlulukları listesini de açık bir şekilde tanımlamış olmanız gerekir. Aslında, bu tanım sizin daha fazla zaman kazanmanıza yardımcı olur. İşte, başlıyoruz.

1. İş Başlığı İle Başlayın

Kolay gibi gözükmesine rağmen, tanımın başında açık şekilde belirtilmiş bir iş başlığı iş arayan adayların okuyup başvurmalarının gerekli olup olmadığını anlamalarını sağlar. Tam zamanlı bir bebek bakıcısı ya da yarı zamanlı birini mi arıyorsunuz? Yaz dönemi bakıcılığı gibi dönemsel mi, gerekli olduğu zamanlarda aradığınız esnek saatlere sahip bir bebek bakıcısı ya da yatılı biri mi olacak?

2. Ana Fikri Verin

Başlığa karar verdikten sonra, bebek bakıcısının sorumluluklarının ne olacağını anlatan birkaç cümle yazın. Örneğin; güvenilir, geceleri ve hafta sonları birkaç saatliğine 3 ve 5 yaşlarında iki çocuğa bakacak yarı zamanlı bir çocuk bakıcısına ihtiyacımız var. Burada amaç, adayda ne aradığınızı basitçe tanımlayarak sizin ihtiyaçlarınızla adayların ilgi alanlarını ve uygunluklarının eş değer olup olmadığını anlamalarıdır.

3. Temel Sorumlulukların Listesi

Çocuk bakıcısı işinizdeki tüm sorumlulukları içeren bir liste hazırlayın. Oyun saatlerinden, yemek yapmaya, çocukları yatırmaya, hafif ev işlerini görmeye, yaratıcı faaliyetler oluşturmaya, hatta büyük çocuklarınızın enstrüman çalma alıştırmalarına yardımcı olmaya kadar her şeyi göz önünde bulundurun.

4. Olmazsa Olmaz Nitelikler

İşle ilgili sorumluluk listesi yaparken, ideal çocuk bakıcınızda olması gereken karakteristik özellikleri de ekleyin. Bu iş tanımınızın temelidir. Bu yüzden, çocuklarınıza bakacak olan kişide olmasını istediğiniz değerler, eğitim ve deneyimi düşünmek için zaman ayırın. Gerekli olan nitelikler birçok şeye göre değişecektir, çocukların yaşıyla beraber çocuk bakıcısının yapacağı sorumlulukların da değişeceği gibi.

Örneğin, özel ihtiyaçları olan bir bebeğiniz ya da çocuğunuz varsa, sertifikası olan ya da erken çocukluk dönemi eğitimi olan birini işe almak isteyebilirsiniz.

5. Çocuk Bakıcısının İşe Alınma Durumu

bu bölüm işe alınma süresi ve ödeme gibi işin detaylarıyla ilgili. Ne kadar ödeme yapmanız konusunda emin değilseniz, ihtiyaçlarınızı da göz önüne alarak fikir edinmenize yardımcı olacak hesaplayıcıyı kullanın. Deneyime göre ücreti de listelediği için oldukça iyidir.

Bu aday havuzunu genişletmene yardımcı olabilir ve adayların uygun niteliklere sahip olmaları halinde daha fazla ödeme yapmaya gönüllü olduğunu anlamalarını sağlar.

6. Referanslarını Sorun

Bu da basit görünebilir fakat özgeçmişlerde beklediğinizin üstünde uygun referans bulmak zordur. Tüm bu önemli referansları iş tanımınızda sormak size ciddi anlamda zaman kazandırabilir.

Görüş ve bilgilerinizi bizimle paylaşın lütfen konunun altına yorum bırakarak bilginizi bize yansıtabilirsiniz. SaygılarımızlaBir yanıt yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA