Bebek Bakıcısı İçin Öneriler

Bebek bakıcısı’nın dikkat etmesi gerekenler

Çukurova Danışmanlık Bebek Bakıcısı Hizmeti

Olarak tek bir nedenden dolayı işe alındınız: güven. Bu güveni bozmamak ve işinizi kaybetmemek için bu yedi bebek bakıcısı hizmeti günahından uzak durun.

Tüm araştırmalarınızı yaptınız, ailelerle görüştünüz ve –tebrikler– bebek bakıcısı işi artık sizin. Şimdi tek yapmanız gereken bu işi elinizde tutmak!
Bebek bakıcısı hizmetleri gibi bir işte her zaman hünerinizi gösterme şansınız vardır. iş veren ağınızı genişletmek ve harika bir çocuk bakıcısı olarak hızlıca ün salmak için küçük ve sıkça vücut jestlerinizi kullanmanız yeterli olacaktır. Kötü haber tez yayılır derler. Ufacık bir aksiliği, işiniz, müşterileriniz ve hatta gelecekteki iş kariyerinizle ödersiniz.
Bebek bakıcısı hizmeti  işinizi zirvede nasıl tutacağınızı öğrenmek için bebek bakıcısı hatalarına bir göz atın:

1. Sosyal Medyada Paylaşmak

Göz kulak olduğunuz çocuklar dünyada yürüyen en tatlı yaratıklar olmalarına rağmen, fotoğraflarını, onlarla ilgili olayları ya da bebek bakıcısı işini yaparken yer bildirimini bile paylaşmadan önce iki kez düşünün. Çocuğun anne-babası özellerini koruduğunuza güveniyor. Eğer sınırlardan emin değilseniz, her zaman sorun.

2. Kötü Şeyler Kötü Şeyleri Doğurur

“Biz dışardayken film ya da televizyon izlemekte özgürsün.” Bu bebek bakıcılarının ebeveynleri evden çıkarken duymaya alışık oldukları standart bir durumdur, fakat bu artı 18 şeyler izleyebileceğiniz anlamına gelmiyor! Çocuk bakıcısı olarak, çocukların ne kadar dikkatli olduklarını bilmek zorundayız. Anne-babaların telefonda çocuklarının yeni kabuslarını ya da neden birden bire kötü kelimeler kullanmaya başladığını öğrenmeleri isteyeceğiniz son şeydir. Müzik ve video oyunlarından tutun televizyona hatta özel tablet ya da akıllı telefonunuzda bile her zaman kilitli tutun. Küçük gözler ve kulaklar daima izliyorlar.

3. Otoriteyi Bırakmak

Yatma saatini uzatsa, fazladan kurabiye yemek istese ya da annesinin rujunu sürmek istese bile, patronun siz olduğunuzu unutmayın ve kuralları kabul ettirmeniz gerek. Çocuğun yatakta kurabiye yemesinin yasak olması doğru olabilir fakat şüpheye düştüğünüzde, kalbinizi dinleyin ve teslim olmayın. “Hayır” demeniz ve patronlarınız eve döndüğünde kurabiye kırıntılarının neden yatağın her yerinde olduğunu açıklamanız en iyisidir. Anne-babaların çocuklarının bakımını yapabildiğinizi ve kendinize güvendiğinizi bilmeye ihtiyaçları vardır.
Bunu önlemenin en kolay yolu: ayrılmadan önce anne-babayla beraber tüm ev kurallarını teyit edin.

4. Evden Ayrılmak

Hiçbir koşul altında çocuğun evden çıkmaması gerektiği halde farz edelim ki izin verdiniz. Anne-babalar çocuklarının güvendikleri bir gözetmenle evde güvende olduklarını bilmeyi umarlar. Parka yapılacak onaylanmamış bir yürüyüş bile endişeye neden olur. Evden çıkmadan önce anne-babadan olası bir plan için onay alın.

5. Yeni Disiplin Uygulamak

Öfke nöbeti, bağırma, vurma. Harika bir bebek bakıcısı olmanın anahtarı etkileyici bir şekilde uygulanan disiplin ve tutarlılıktır. Disiplin şekliniz etkileyici olmalı fakat bir şekilde çocuğu sarsıcı da olabilir. Anne-babanın bakıcıyı araması gerektiğinde, çocukları “Bu bakıcıyı sevmiyorum, beni köşede tek ayaküstünde bekletiyor,” şeklinde karşı gelmişse tedirgin hissedebilirler.
Bu kötü hissettirebilir fakat gittiklerinde olan olayla nasıl baş etmeye çalıştığınızı anne-babaya anlatın.

6. İnsanlar Davet Etmek

Ne kadar iyi niyetli bir arkadaşınız ya da dost canlısı olduğu önemli değil, hiç kimsenin eve girmesine izin vermeyin. Neyin tehlikede olduğunu unutmayın: işiniz. Bir yabancının evinizde olmasını ve kendi yemeğinizden yemesini istemezsiniz, değil mi? Çocukları bir yabancıylayken anne-babanın nasıl hissedeceğini bir düşünün.

7. Dikkatinizin Dağılması

Dikkatinizin çocukların üzerinden dağılmasına izin vermeyin. Ufak bir şekerleme, ya da özel telefon konuşmanıza dalmak bir faciaya neden olabilir. Bebeğinizi asla denetimsiz bırakmayın.

Eğer tüm bu bebek bakıcısı hatalarından kaçındığınıza eminseniz, harika bir bebek bakıcısı olacağınız konusunda kendinize güvenebilirsiniz!Bir cevap yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA