Bebek Bakıcısı

Bebek bakıcısı hizmeti

Bebek bakıcısı’nın öncelikle sakin, huzurlu, sabırlı, dikkatli, sevecen, hayat dolu, işini ve çocukları çok seven, kendi kişilik gelişimini tamamlamış ve enerjisini işine yöneltebilecek dürüst birisi olması ve kalıcılığı önemlidir.

Eğitimli olmak sanılanın aksine belirtilen özelliklerden daha sonra gelen bir özelliktir. Çünkü sabırlı, bebeği gerçekten sevebilecek şefkatli bir bakıcı zaten doğru yönlendirmelerle bebeğiniz için en uygun öğrenme ortamını sağlayacaktır. ilk 3 yılda çocuğa uygun,doğal bir öğrenme ortamı yaratmak yeterlidir. Çocuk zaten doğal olarak yeteneklerini geliştirecektir.

Özellikle bebeklik döneminde sevecen-sıcak bir ilişki bebeğin en önemli ihtiyacıdır.

* Bakıcı bebekliğinden itibaren çocuklara sınırları ve kuralları öğretir; uyku, yemek, tuvalet, temizlik, özbakım gibi konularda bir düzen oluşturur.

* Çocuğun her türlü ihtiyacını karşılayabileceği şekilde büyümesine özen gösterir. Çocuğun becerileri geliştikçe her türlü ihtiyacını karşılayabilir hale gelecek ve kendi sorumlulukları konusunda çocuğu fazla uyarmak gerekmeyecektir.

* Bakıcıdan istenen kurallar mümkün olduğunca açık ve net olmalıdır. Böylece bakıcının, çocuğunuza uygun davranma olasılığını artıracaktır.

* Bakıcı çocuğa alışkanlıkları küçük yaşta kazandırır.

* Bakıcının güleryüzlü olması ve sevgiyle büyüyen çocuklar, moral değerleri yüksek olduğu için en kötü anlarında bile gülümseyerek yaşama tutunabilirler..

* Bakıcı bebeğin, sağlığı, davranışları ve sorunları ile ilgili durumları ailesine bildirmek ve ailenin çocuğa karşı hatalı davranışlarını aileye açık ve net olarak bildirmelidir

Bakıcının özellikle uzun süreli olması önemlidir. Çünkü çocuğun en önemli ihtiyacı bağlanmaktır. Kendisine bakım veren kişiye bağlanmadan daha sonraki bağımsızlık aşamasına gelemez.

Call Now ButtonŞİMDİ ARA