Bakıcı Maaşlarını Belirleyen Etkenler

Çukurova Danışmanlık çocuk bakıcınız için uygun maaş oranını belirlemeye mi çalışıyorsunuz? İşte çocuk bakıcısının maaş oranını hesaplarken göz önünde bulundurmanız gereken etkenler.

Deneyimli, nitelikli ve eğitimli bir çocuk bakısına ödemeniz gereken oranı etkileyebilecek birkaç etken vardır.

1. Bakılacak Çocuk Sayısı

Bakılacak çocuk sayısı ve çocuk bakıcısına ihtiyacınız olan zaman dilimi ödemeniz gereken miktarı etkileyebilir. Örneğin, tam zamanlı, yarı zamanlı ya da ara sıra mı yardıma ihtiyacınız var? Eğer yarı zamanlı ise, bu her haftanın aynı gün ve saatlerinde mi? İş hafta içi, hafta sonu ya da bazı günler boyunca mı olacak?

Zaman zaman yapılacak olan çocuk bakıcılığı için, eğer çocuklar çalışma süreci boyunca uyanık olacaklarsa genellikle daha çok ödenir, eğer çocukları yatırıp televizyon izleyebilecekse daha az.

2. Konum

Büyük bölgeler daha yüksek maaş oranlarına sahiptir. Özellikle daha çok çalışan nüfusa sahipse ve büyük bir şehre yakınsa küçük şehirlerde de oranlar yüksektir.

3. Çocuk Sayısı

Bir çocuğa bakmak 2 ya da 3 çocuğa bakmaktan daha farklıdır. Bunu ödeyeceğiniz maaşa yansıtmanız gerekir. Çocuk Bakıcısı daha geniş bir grubu kontrol etmek zorunda, birbirleriyle etkileşim içinde olan çocuklarla baş edecek ve 1 çocuğa bakmaktansa hareketli bir gruba bakacak. Her çocuk için yaklaşık saat başına 15 lira eklemelisiniz.

4. Ek Sorumluluklar

Çoğu çocuk bakıcısı çocuklara bakmadıkları süre içinde ev işlerine yardım etmekten mutluluk duyar. Çocuk bakıcınızdan çamaşırlara yardım etmesini ya da market alışverişinizi yapmasını istemeniz ekstra ödeme gerektirir. Basit düzenlemeler, çocukları uyandırmak, atıştırmalık hazırlamak temel orana dahildir. Sadece çocuk bakıcınızın beklentilerinizden haberdar olmasını sağlayın.

5. Taşıma

Çocuk bakıcınız oyun buluşmaları ya da ders için çocuğunuzu şehrin bir ucundan diğer ucuna götürüp getirmesi mi gerekiyor? Sizin arabanızı mı yoksa kendisininkini mi kullanıyor? Eğer kendi arabasını kullanıyorsa, arabayı çocuğunuz için kullandığı süre içinde gaz masraflarını maaşa eklemelisiniz. Eğer sizin arabanızı kullanıyorsa, ihtiyacı olduğu süre içinde gazın dolu olduğundan emin olun.

6. Deneyim

Deneyimli bebek bakıcıları az deneyimlilere göre daha fazla ödeme alır. Deneyimli biri için fazladan ödeme yapmak, çocuklarınızın ihtiyacı olan çocuk bakımı hizmeti sağlar ve aklınız geride kalmaz.

7. Özel Nitelikler

Yeni doğan bir bebeğiniz ya da ikizleriniz varsa, ihtiyaçlarınızla eşleşen özel deneyimlere sahip bir çocuk bakıcısı istersiniz. Saat başına bölgenizdeki temel orandan daha fazla ödeme yapmanız gerekir.

8. Aktiviteler

Çocuk bakıcınız çocuklarınızın aktivitelerini karşılaması için ek sorumluluklar alacaksa, genellikle daha fazla ödeme yapmanız gerekir.

9. Çocuk Bakıcının Yaşı

Genç çocuk bakıcıları genellikle daha fazla deneyimli yaşlı bakıcılardan daha düşük maaş alır. Eğer bakıcı yıllardır sizinle kalıyorsa, kaybetmemek için deneyimi arttıkça maaşını da arttırmanız gerekir.

Son olarak, ne ödediğinizi bilin. Bir çocuk bakıcısı tuttuğunuzda, uzun, güvenilir ilişkiler kurmaya yardım etmesi için uygun maaşı ödeyin.Bir yanıt yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA