Adana Hasta Bakıcı

Çukurova Danışmanlık Adana Hasta Bakıcı Hizmeti Adana’da Hasta Bakıcı arıyorsanız doğru adrestesiniz.

Hasta Bakıcısı Tüm sevgi ve şefkatleriyle bizleri büyütüp bugünlere ulaştıran sevgili ebeveynlerimiz, yaşlandıklarında, hasta olduklarında veya günlük yaşamda bir yardımcıya ihtiyaç duyduklarında büyüklerimize sevgi ve şefkatle yaklaşabilecek doğru kişiyi bulabilmek için, İbn-i Sina Danışmanlık olarak sizlere en iyiyi bulmanız için her zaman yanınızdayız.

Hasta bakımı oldukça zor ve meşakkatli bir iştir. Hiçbirimizin ne zaman hastalanacağı ve bu hizmete ihtiyaç duyacağı belli değildir. Ancak ihtiyaç duyulduğunda da hizmetin kısa sürede alınması gerekir. Eğer hastaneden yeni çıkmış veya kendisine eskisi gibi bakamayacak bir hastaya bakmanız gerekiyorsa bu sizin için zorlu bir süreç olabilir. Diğer yandan, bu bakımı sağlayabilecek şartlara haiz de olmayabilirsiniz.

Hasta bakıcılar, insanların hastalandığı dönemlerde onların her türlü kişisel ihtiyacını karşılamak, öz bakımlarını yapmak, ilaçlarını zamanında vermek, basit şekilde olan tansiyon ve şeker ölçümlerini yapmak, hastanın durumunun kötüleşmesi halinde ambulans ve doktor çağırmak ve ilgili kişilere haber vermek gibi önemli görevleri sistematik ve düzenli şekilde yerine getirirler.

Yatalak , Alzheimer  ve benzeri hastalıklarda hastanın yanında muhakkak bir hasta bakıcının bulunması gereklidir. Bu tür hastalar tuvalet, yıkanma, yemek, ilaç alımı gibi önemli ihtiyaçlarını kendi başlarına karşılayamazlar. Hasta bakıcılar bu işi daha bilinçli ve eğitimli olarak yaptıklarından dolayı hastanın ve hastaya bakması gereken yakınlarının konforu  sağlanır ve hastalarda , hastalıklarını daha az hissederler.

Çukurova Danışmanlık olarak tecrübelerimiz doğrultusunda hasta bakıcısı adaylarında özel değerlendirmeler yapmakta, güler yüzlü, sevecen, sabırlı olmasına, iletişiminin kuvvetli olmasına, temizlik ve hijyen kurallarına uymasına, pratik ve sorumluluk sahibi olmasına, aile yaşantısının düzenli olmasına, sigara içmemesine ve mutlaka referanslı olmasına önem göstermekteyiz. Portföyümüzde bulunan hasta bakıcılarımız sizin ihtiyacınız doğrultusunda yatılı olarak çalışabilmektedirler.

Bu arada sizler için çok önemli ve değerli olduğunu düşündüğümüz bir başka faktörde, bu hizmeti yakınınız için aldığınız takdirde eskisi kadar yorulmayacağınız için onlarla çok daha kaliteli zaman geçirebilecek ve onlara çok daha fazla gülümseyerek ilgi ve alaka gösterebilecek olmanızdır.

İşte bu ihtiyacınız doğrultusunda biz, sevecen, saygılı, dürüst, deneyimli, eğitimli, referanslı hasta   bakıcısı portföyümüzle her zaman size hizmet sunarak yanınızda olmaktan mutluluk duyacağız.

Hasta Bakıcılık Nedir? Adana Hasta Bakıcı Ne İş Yapar?

Adana Hasta bakıcı; Bir hastalığın iyileştirilmesinde, doktorun öğütlerini yerine getirip hastaya bakma işidir; bu bakımda hekimliğin yardımcısıdır.

İnsanlar ufak-tefek hastalıklarını ayakta geçirebilirlerse de, bütün hastalıkları yatakta yatmadan kolayca atlatmak kabil değildir. Birtakım önemli, büyük hastalıklar vardır ki insanı, takatsiz düşürerek, yatakta yatmak zorunda bırakırlar. Bazı hastalıklarda hastalar kendilerini kaybeder, hastalığın en ağır günlerinde, çevrelerinden habersiz yatarlar, hattâ altlarını kirletirler.

Yatağa düşen, yardıma muhtaç bir hale gelen hastayı, bir an önce, kurtarıp şifaya kavuşturmak hekimliğin görevidir. Yalnız, hastanın çabuk iyi olması için sadece hekimin çalışması yetmez; onun vereceği ilâçları yerinde ve zamanında kullanacak, bütün dediklerini büyük bir dikkatle yerine getirecek olanların rolü de doktorun ki kadar, belki ondan da önemlidir.

Sağlam bir insanın, bir gün içinde kendine ait belirli bazı işleri vardır. Yıkanmak, temizlenmek, yemek, içmek, daha başka ihtiyaçlarını gidermek gibi. Bu işleri — küçük çocuklar bir yana — sağlamlar kendileri ya-paralar. Yalnız araya hastalık girince iş değişir. Hasta bunları kendisi yapamayacağı için, kendisine bir yardımcı ister. Ayrıca, sağlam halde önemli olan bu işler, hastalık sırasında birkaç kat daha önemlidir.

Bir hasta, yeteri kadar yedirilip içirilmez ise, beslenip bakılmazsa, ilâçları vaktinde verilmez, hekimin dedikleri yerine getirilmezse çabuk iyileşemez, hattâ belki de kurtulamaz. Çeşitli hastalıkların sıkıntıları içinde, vücutlarının tabii kudretini kaybetmiş olan hastaların bütün fizyolojik işlerini kolayca yerine getirebilmek için, özel bazı bilgiler, belirli bazı usul ve kurallar vardır. Bu işlerin bütünü adana hasta bakıcı denilen önemli bir bilgi kolu haline gelmiştir. Günümüzde hasta bakıcı okulları bilgili, yetkili hasta bakıcılar yetiştirilir.

Hasta bakıcılık yalnız bilgi değil, aynı zamanda metanet, soğukkanlılık, sabır, sükûnet, maharet isteyen bir meslektir. Hasta için gerekli ihtimamı gösterebilen hasta bakıcı hekimin en büyük yardımcısı olur.

Hasta bakıcı temiz giyinir, hele ellerini daima temiz tutar.2 yorum

Bir yanıt yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA