Adana Bakıcı iş ilanları

Adana bakıcı iş ilanları

Adana Bakıcı iş ilanları

Çukurova danışmanlık adana bakıcı iş ilanları refakatçi ve Hasta Bakıcısı iş ilanlarına buradan ulaşabilir ve iş başvurusu yapabilirsiniz adana bakıcı hizmeti vermektedir. Bakıcılık hizmetimizden faydalanmak isteyenler daha detaylı bilgi almak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilir veya iletişim adresimizden büromuza gelip bizlerle detaylı bir görüşme form verebilirsiniz.

  • Adana Hasta Bakıcı iş ilanları
  • Adana Yaşlı Bakıcı iş ilanları
  • Adana Çocuk ve Bebek Bakıcı iş ilanları

Başlıca iş ilanları 

Adana Çocuk Bakıcı iş ilanlarına buradan ulaşabilir ve iş başvurusu yapabilirsiniz.
Adana Refakatçi ve Hasta Bakıcısı iş ilanlarına buradan ulaşabilir ve iş başvurusu yapabilirsiniz.
Adana Hasta Bakıcı, Adana Çocuk Bakıcısı, Bebek Bakıcısı, Yaşlı Bakıcı, Temizlik Hizmetleri, Hasta Refakatçı, Evde Hasta Bakımı,  Daha detaylı bilgi edinmek için lütfen ofisimize geliniz.

Hasta bakıcılık; Bir hastalığın iyileştirilmesinde, doktorun öğütlerini yerine getirip hastaya bakma işidir; bu bakımdan hekimliğin yardımcısıdır.

İnsanlar ufak-tefek hastalıklarını ayakta geçirebilirlerse de, bütün hastalıkları yatakta yatmadan kolayca atlatmak kabil değildir. Birtakım önemli, büyük hastalıklar vardır ki insanı, takatsiz düşürerek, yatakta yatmak zorunda bırakırlar. Bazı hastalıklarda hastalar kendilerini kaybeder, hastalığın en ağır günlerinde, çevrelerinden habersiz yatarlar, hattâ altlarını kirletirler.

Yatağa düşen, yardıma muhtaç bir hale gelen hastayı, bir an önce, kurtarıp şifaya kavuşturmak hekimliğin görevidir. Yalnız, hastanın çabuk iyi olması için sadece hekimin çalışması yetmez; onun vereceği ilâçları yerinde ve zamanında kullanacak, bütün dediklerini büyük bir dikkatle yerine getirecek olanların rolü de doktorunki kadar, belki ondan da önemlidir.

Sağlam bir insanın, bir gün içinde kendine ait belirli bazı işleri vardır. Yıkanmak, temizlenmek, yemek, içmek, daha başka ihtiyaçlarını gidermek gibi. Bu işleri — küçük çocuklar bir yana — sağlamlar kendileri ya-paralar. Yalnız araya hastalık girince iş değişir. Hasta bunları kendisi yapamayacağı için, kendisine bir yardımcı ister. Ayrıca, sağlam halde önemli olan bu işler, hastalık sırasında birkaç kat daha önemlileşir.

Bir hasta, yeteri kadar yedirilip içirilmezse, beslenip bakılmazsa, ilâçları vaktinde verilmez, hekimin dedikleri yerine getirilmezse çabuk iyileşemez, hattâ belki de kurtulamaz. Çeşitli hastalıkların sıkıntıları içinde, vücutlarının tabii kudretini kaybetmiş olan hastaların bütün fizyolojik işlerini kolayca yerine getirebilmek için, özel bazı bilgiler, belirli bazı usul ve kurallar vardır. Bu işlerin bütünü hastabakıcılık denilen önemli bir bilgi kolu haline gelmiştir. Günümüzde hasta bakıcı okulları bilgili, yetkili hasta bakıcılar yetiştirilir.

Hastabakıcılık yalnız bilgi değil, aynı zamanda metanet, soğukkanlılık, sabır, sükûnet, maharet isteyen bir meslektir. Hasta için gerekli ihtimamı gösterebilen hasta bakıcı hekimin en büyük yardımcısı olur.

Hasta bakıcı temiz giyinir, hele ellerini daima temiz tutar.

 1 Yorum

Bir yanıt yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA